Кърт Буш ще пропусне началото на плейофите на НАСКАР

23XI Racing в четвъртък оттегли медицинското освобождаване, което държеше мястото на пилота от Лас Вегас в плейофите.

Прочетете Повече

График на събитията в LVMS за уикенда на НАСКАР

Ето събитията, планирани на Las Vegas Motor Speedway този състезателен уикенд, кулминиращи с South Point 400 в неделя.

Надеждите за титлата на Кристофър Бел в NASCAR звучат силно и ясно

Нуждаейки се от победа в Шарлот, за да остане жив в битката за шампионата, точно това получи Кристофър Бел, заминавайки за South Point 400.

Миналата година: Хамлин най-накрая успя да спечели LVMS

Дени Хамлин завърши пред Чейс Елиът, за да спечели South Point 400 през 2021 г., негова 46-а победа в кариерата и първа от 21 състезания на 1,5 мили овал в Лас Вегас.

„Дългосрочното ми здраве е приоритет №1“: Кърт Буш се пенсионира като постоянен състезател на NASCAR

„Преди двадесет и осем години стоях тук, в този район на пустинята, буквално, и направих бляскава снимка с първата си състезателна кола, която построих с баща ми и семейството ми“, каза той.

Роденият в Лас Вегас Ноа Грагсън току-що пропусна 1-ва победа на Xfinity у дома

Роденият в Лас Вегас Ноа Грагсън поведе с рекордните за състезанието 89 обиколки в съботното състезание от серията Xfinity на Las Vegas Motor Speedway, но завърши втори след съотборника си Джош Бери.

Тайлър Редик завършва големия ден с South Point 400 pole

След като беше обявен за заместник на пенсиониращия се Кърт Буш за сезон 2023 на НАСКАР, Тайлър Редик спечели първото стартово място за неделното състезание в LVMS.

Натискането идва да се бутне след Уолъс, Ларсън се забърква в LVMS

Bubba Wallace влезе във физическа конфронтация с Kyle Larson, след като двамата се сблъскаха на пистата по време на South Point 400 в неделя на Las Vegas Motor Speedway.

Кайл Буш се събира за 3-то място на домашна писта

Роденият в Лас Вегас Кайл Буш се събра след завъртане и гума, която се отлепи от колата му, за да завърши на трето място в неделното състезание South Point 400 на Las Vegas Motor Speedway.

Шампионът на NASCAR Тони Стюарт ще дебютира като драгстър на LVMS

Тони Стюарт ще кара драгстър в класа Top Alcohol, смятан за стъпало към първокласното дивизион Top Fuel.

Ноа Грагсън изтощен, но готов да се състезава за титлата на Xfinity

Ноа Грагсън от Лас Вегас ще предизвика двама съотборници, злодея Тай Гибс за титлата от NASCAR Xfinity Series във Финикс в събота.

Austin Hill печели надпреварата Xfinity; Кайл Буш заема 4-то място

Остин Хил мина покрай новобранеца Чандлър Смит, докато двамата взеха белия флаг и удържаха победата в съботното състезание от серията NASCAR Xfinity на буйната писта за мотори в Лас Вегас.

Windy LVMS още един ранен тест за смелостта на пилотите на NASCAR

Pennzoil 400 в неделя на Las Vegas Motor Speedway често помага да се предскаже как ще се развие 10-месечното усилие за шампионата от NASCAR Cup Series.

Уилям Байрон печели Pennzoil 400 в състезанието на Hendrick Motorsports

Уилям Байрон поведе състезателно високите 176 от 271 обиколки, за да води парада 1-2-3 на пилотите на Hendrick Motorsports през финалната линия в Pennzoil 400 на Las Vegas Motor Speedway.

Кайл Буш се поддаде на стената в опит да спечели на домашна писта

След като спечели състезанието от NASCAR Cup Series миналия уикенд, ласвеганът Кайл Буш удари стената два пъти по време на Pennzoil 400 в неделя на Las Vegas Motor Speedway и завърши 14-ти.

Брайс Харпър дава команда за стартиране на двигатели на Pennzoil 400

Лас Веганът Брайс Харпър, двукратен MVP на Националната лига, беше главният маршал в неделя на Las Vegas Motor Speedway и намекна, че може би ще притежава състезателен отбор, когато се пенсионира.

Повторението на Рон Капс е рядкост, тъй като конкуренцията на NHRA се засилва

Рон Капс миналата година стана първият шампион на Funny Car back-to-back от 2002 г. насам. Four-Wide Nationals ще приключи в неделя на Las Vegas Motor Speedway.

3-кратният шампион на NHRA се радва да сподели победите си с феновете

Мат Хейгън записа третото най-бързо преминаване (3,936 секунди, 327,82 мили в час) във временните квалификации в петък за NHRA Four-Wide Nationals на Las Vegas Motor Speedway.

Кърт Буш официално се оттегля от НАСКАР, позовавайки се на мозъчно сътресение

Лас веганът Кърт Буш вече обяви оттеглянето си от състезанията на пълен работен ден през октомври. Той каза, че продължава да страда от продължителни последици от мозъчно сътресение.

Ето защо бивш шампион на NASCAR Cup току-що се пенсионира

Кърт Буш се сбогува емоционално с автомобилните състезания на мястото, където записа една от най-големите си победи - Дейтона 500.